Ļaujiet man veidot obligātus teikumus no imperatīvajiem režīmiem.

> Forumi > Vācijas foruma spēles un vācu prakse > Ļaujiet man veidot obligātus teikumus no imperatīvajiem režīmiem.

Laipni lūdzam ALMANCAX FORUMOS. VISU MEKLĒTO INFORMĀCIJU PAR VĀCIJU UN VĀCU VALODU VARAT ATRAST MŪSU FORUMOS.
    hasanxnumx
    apmeklētājs

    Hello draugi,
    Tā kā mēs ikdienā, draugu lokā un jo īpaši darba vietās, bieži sastopamies ar teikumiem ar obligātu noskaņu, es gribēju atvērt šādu tēmu. Es ceru, ka tas būs noderīgi. Vispirms īsi apkoposim problēmu:

     
    Der Imperativ (Imperatīvais režīms): To izmanto, lai novirzītu pieprasījumu, zvanu vai pasūtījumu uz vienu vai vairākiem cilvēkiem. Pasūtījuma teikumi tiek izteikti 3 mūsu adresāta darbiniekiem.
    Bir fiili “emir” yapmak nasil olur ?
    Pašreizējā ziloņa šaušanā “du  …” tiek uzrakstīta veidlapa, tad pēdējā “st” tiek atņemts no darbības vārda. Pārējā daļa ir komandas darbības vārds. Piemērs: kommen (nākt)-du komst(tu nāc)-
    komm(gel). gibi…
    Tomēr, ja darbības vārda sakne beidzas ar burtiem -m, -n, -t, -d; sakne -e Ņem sufiksu.Piemērs: Atmen (elpot) = Atme! (Elpojiet!), Bankomātset!(Siz nefes alin!), Atmen Sie!(Siz nefes alin!) gibi…

    Ir trīs imperatīvu veidi.
    1.Imperativ Singular(du … /Form): Tek kisi icin yapilan cagridir.(Sen al, ver, gel, git, ac, kapat…gibi)
                                     Gehen: ej. Geh! (Tu ej!)
    2.Imperativ Plural(Ihr … /Form): Iki yada iki kisiden fazla bir gruba ir zvani, kas vērsti uz darbības vārda sakni. -t eklenerek yapilir.(Siz alin, verin, gelin, gidin, acin, kapatin…gibi)
                                     Gehen: ej. geht ! (Tu ej!)
    3.Imperativ Formell/Höflichkeitsform(Sie … /Form): Tek kisiye yönelik bir cagriyi emir seklinde olmaksizin nazikce,kibar vai amatpersona ir savā veidā izteikt -jūs- līdz darbības vārda saknei  -lielākā daļa Sī eklenerek yapilir.(aliniz, veriniz, geliniz, gidiniz, aciniz, kapatiniz…gibi.)
                                     Gehen: ej. gehSie ! (Tu ej! -maigs, pieklājīgs aicinājums vienai personai -)
    Nav:Komand teikumos, ar kuriem mēs varam saskarties ikdienas sarunās “mal”=”bakalim” tādā nozīmē, “doch”=”sana,sene” nozīmē un “Bitte”= “Lütfen” no otras puses, to izmanto, lai mīkstinātu teikuma nozīmi.Piemērs: Vārts mal ! (Pagaidiet paskatīsimies !) kom mal čau! (Nāc šurp paskatīsimies !), Spīle bet mīts mi! (Spēlējies ar manisana !), Kommen Sie Bitte čau! (lūdzu vai tu nāktu šeit!).
    *Brīdinājums, ko ģenerālis saņēma imperatīvajos teikumos un negatīvajos rīkojumos “Nicht Öffnen!” “Acmayin!”darbības vārds patīk kā bezgalīgs teikums ir izveidots.
    **“Sein” ve “Haben” Nepieciešamos teikumos palīgdarbības vārdam ir šāda forma:
            du–> Sei             du–> Hab                       
            Viņas–>Seid            Viņas–>Habt
            Viņi–>Seien Sie     Viņi–>Haben Sie

             Draugi, nobeigumā praktizēsimies, veidojot teikumus, lai labāk izprastu šo tēmu.Simdiden hepinize basarilar…Ilk cümleler benden…

    Kungs Sahin, seien Sie gerecht! (Ahina kungs, esiet godīgi!)
    Spiel nicht auf der Straße! (Nespēlējies uz ielas!)
    Ayse ir deine Suppe! (Ayse corbani ic!)
    Besucht eure Eltern! (Apmeklējiet savus vecākus!)   

    nakts 2
    Dalībnieks

    Dzer keine Cola!
    (Dzer koksu!)

    “Cok faydali bir konu tebrikler ve tesekkürler Hasan  alkis:) “

    Es NİLSENA
    Dalībnieks

    dvēsele!
    vai tas ir hasans

    Es NİLSENA
    Dalībnieks

    dvēsele!
    vai tas ir hasans

    nakts 2
    Dalībnieks

    Sie leise!

    (Esi kluss )

    Es NİLSENA
    Dalībnieks

    er nicht kommt!

    nakts 2
    Dalībnieks

    dvēsele!
    vai tas ir hasans

    Bleib Ruhig!

    (Nomierinies!)

    “Sanirim yazmak istediginiz bu cümleydi . :) "

    Hasan27
    Dalībnieks

    Asli, labdien!
    (Asli, sveiki!)

    Es NİLSENA
    Dalībnieks

    du etw los!

    Es NİLSENA
    Dalībnieks

    Bleib Ruhig!

    (Nomierinies!)

    Es gribēju nenākt.

    “Sanirim yazmak istediginiz bu cümleydi . :) "

    Es NİLSENA
    Dalībnieks

    Es domāju, ka viņš nenāks

    Es NİLSENA
    Dalībnieks

    piedod, es gribēju teikt, aizveries

    Hasan27
    Dalībnieks

    Draugi, jau iepriekš pateicos par dalību. :)

    nakts 2
    Dalībnieks

    piedod, es gribēju teikt, aizveries

    Sie leise!

    (Esi kluss !)

    Sei vēl!

    (Kluss!)

    Es NİLSENA
    Dalībnieks

    danke schön

    Hasan27
    Dalībnieks

    Gib mir das Buch !
    (Dodiet man grāmatu!)

Tiek rādītas 15 atbildes — no 1 līdz 15 (kopā — 306)
  • Lai atbildētu uz šo tēmu Jums ir jāpiesakās.