Perfekt ir par teikumu !! 1 teikums es gaidu jūsu palīdzību

> Forumi > Jautājumi un atbildes par vācu valodas nodarbībām > Perfekt ir par teikumu !! 1 teikums es gaidu jūsu palīdzību

Laipni lūdzam ALMANCAX FORUMOS. VISU MEKLĒTO INFORMĀCIJU PAR VĀCIJU UN VĀCU VALODU VARAT ATRAST MŪSU FORUMOS.
    Sienas
    Dalībnieks

    Mein Freund…… ins Kino……..

    Perfekts laiks tiks iegūts, izmantojot gan dürfen/ grādus pēc Fārenes.

    Es izveidoju šādu teikumu

    Mein Freund darf ins Kino fahren ir mans teikums pareizs vai nepareizs, paldies jau iepriekš

    mehmet3348
    Dalībnieks

    perfeckt geçmiş zaman …senin cümle hem yanlış hemde şimdiki zamanla kurulmuş…ne demek istediiğini türkçe yazarmısın..ona göre cümle kurayım

    mehmet3348
    Dalībnieks

    şaşırdım bi dakika…cümle şimdiki zaman.. doğru cümle..ama sen perfeckt demişsin..perfeckt geçmiş zaman..

    Sienas
    Dalībnieks

    Vai jūs nevarat darīt perfekti ar modālu? Es domāju, ka tas ir izdarīts, tāpēc jautāju

    Sienas
    Dalībnieks

    Vai jūs nevarat darīt perfekti ar modālu? Es domāju, ka tas ir izdarīts, tāpēc jautāju

    Vai šī forma var būt teikums? 

    Mein Freund darf ins Kino gefahren 

    gaddarxnumx
    Dalībnieks

    modālie darbības vārdi netiek izmantoti kopā ar perfektu. Tas nav gramatiski nepareizi, bet to kļūst grūti saprast. jo cilvēki to lieliski izmantoja. tā vietā tas ir rakstīts pagātnē, izmantojot modālos darbības vārdus prateritum. tātad jūsu piemērā:

    Mein Freund durfte ins Kino gehen.

    būs visprecīzākā forma.

    merxnumx
    Dalībnieks

    Mein Freund…… ins Kino……..

    Perfekts laiks tiks iegūts, izmantojot gan dürfen/ grādus pēc Fārenes.

    Es izveidoju šādu teikumu

    Mein Freund darf ins Kino fahren ir mans teikums pareizs vai nepareizs, paldies jau iepriekš

    Mein Freund darf ins Kino fahren (tagadnes laiks ar modālu darbības vārdu, t.i., Präsens
    Mein Freund durfte ins Kino fahren (Vēsture ar modālu darbības vārdu, t.i. Präteritum
    Mein Freund hat in Kino fahren dürfen (Pagātne ar modālu darbības vārdu, t.i. Perfekt

    Ir tikai viens svarīgs jautājums. Vienmēr lietojiet palīgdarbības vārdu HABEN, ja vēlaties pilnveidot teikumu ar modālu darbības vārdu. Piemēram, lai gan fahren ir darbības vārds, kas satur darbības vārdu, ja pamanāt, esmu izmantojis palīgdarbības vārdu. tas ir, teikums, ko lietoja ar Modalverb pagātnē, nekad netiek lietots ar SEIN, tas vienmēr tiek lietots kopā ar HABEN. darbības vārds teikuma beigās ir bezgalīgs un neņem -ge

    Ich soll zu Hause gehen (man jāiet mājās) pašreizējā laikā
    Ich sollte zu Hause gehen (man bija jāiet mājās) PAGĀTNE
    Ich habe zu Hause gehen sollen (man bija jāiet mājās) PAST PILNĪGI

    Hast du mich verstanden?  ya:)

    netalman ar
    Dalībnieks

    Draugi,

    Protams, darbības vārdam dürfen ir arī perfekta (gedurft) forma, bet vācieši lieto praeteritum formu pagātnē.

    un kad es saku mājās, to sauc par -nach Hause. -Zu hause- nozīmē mājās.

    merxnumx
    Dalībnieks

    Draugi,

    Protams, darbības vārdam dürfen ir arī perfekta (gedurft) forma, bet vācieši lieto praeteritum formu pagātnē.

    un kad es saku mājās, to sauc par -nach Hause. -Zu hause- nozīmē mājās.

    ak, es to pamanīju tagad. taisnība
    ich bin zu hause
    ich gehe nach hause

    Entschuldigung… teşekkürler :)

    merxnumx
    Dalībnieks

    Mein Freund darf ins Kino fahren (tagadnes laiks ar modālu darbības vārdu, t.i., Präsens
    Mein Freund durfte ins Kino fahren (Vēsture ar modālu darbības vārdu, t.i. Präteritum
    Mein Freund hat in Kino fahren dürfen (Pagātne ar modālu darbības vārdu, t.i. Perfekt

    Ir tikai viens svarīgs jautājums. Vienmēr lietojiet palīgdarbības vārdu HABEN, ja vēlaties pilnveidot teikumu ar modālu darbības vārdu. Piemēram, lai gan fahren ir darbības vārds, kas satur darbības vārdu, ja pamanāt, esmu izmantojis palīgdarbības vārdu. tas ir, teikums, ko lietoja ar Modalverb pagātnē, nekad netiek lietots ar SEIN, tas vienmēr tiek lietots kopā ar HABEN. darbības vārds teikuma beigās ir bezgalīgs un neņem -ge

    Ich soll zu Hause gehen (man jāiet mājās) pašreizējā laikā
    Ich sollte zu Hause gehen (man bija jāiet mājās) PAGĀTNE
    Ich habe zu Hause gehen sollen (man bija jāiet mājās) PAST PILNĪGI

    Hast du mich verstanden?  ya:)

    özür dilerim..  yanlış yazmışım hemen düzeltiyorum. sonradan farkettim…doğru olan şöyle:
    ich soll nach Hause gehen
    ich sollte nach Hause gehen
    ich habe nach Hause gehen sollen (tas parasti nav vēlams.)

Tiek rādītas 9 atbildes — no 1 līdz 9 (kopā — 9)
  • Lai atbildētu uz šo tēmu Jums ir jāpiesakās.